Hoortoestelfilters. Welke heb ik nodig?
Hoortoestelfilters zijn een klein, maar belangrijk onderdeel van je hoortoestel. Ze zorgen ervoor dat stof, vuil en oorsmeer de luidspreker niet verstoppen, zodat jij altijd geniet van een helder geluid. Maar welk filter heb je eigenlijk nodig? Dat hangt af van het merk en type hoortoestel dat je draagt.
Welke merken hoortoestelfilters zijn er?
Er zijn veel verschillende soorten filters op de markt. Elk merk heeft vaak zijn eigen filters, die speciaal zijn ontworpen voor hun hoortoestellen. Hieronder een overzicht van bekende merken en hun filters:
- Phonak & Unitron – CeruStop, CeruShield, SmartGuard
- Oticon – ProWax, ProWax miniFit
- Widex – CeruStop, Widex NanoCare
- Signia & Siemens – Quickguard, MiniReceiver Wax Guards of Waxguard 3.0
- ReSound & Beltone – NanoCare, SureFit
- Starkey – Hear Clear
- Bernafon – ProWax of Prowax Minifit(zelfde als Oticon)
Daarnaast zijn er ook de huismerken van grote audiciensketens. Deze toestellen worden vaak geproduceerd door bekende fabrikanten, maar onder een andere naam verkocht. Hier een paar bekende voorbeelden:
- Advance (Specsavers) – Gebruikt vaak filters van Connexx en Phonak
- Audionova (Schoonenberg) – Komt vaak overeen met Phonak of Unitron
- Amplifon (Beter Horen) – Past filters toe van GN Resound, Phonak etc.
Hoe weet je welk filter je nodig hebt?
Dat hangt af van het type hoortoestel dat je hebt. Weet je niet zeker welke je moet kiezen? Geen probleem! Stuur ons een berichtje of bel even, dan helpen we je graag verder. Zo weet je zeker dat je het juiste filter bestelt en blijft genieten van het beste geluid.